Макаренко Павло Григорович, народився в 1910 році в сім’ї залізничника. Батько – Макаренко Григорій Андрійович, залізничний майстер, обслуговував залізничну гілку Хутор-Михайловский-Ворожба. Мати- Макаренко (Бабак) Варвара Стратонівна, домогосподарка. У сім’ї було п’ятеро дітей, усі хлопчики. Павло Григорович був третьою дитиною.

У 1932г. він закінчив Свесский индустриально- машинобудівний технікум. До ВОВ (1941-1945г.р.) працював учителем креслення, малювання і географії у Свеській семирічній школі. В період окупації був на окупованій території зв’язковим партизанського загону “За Батьківщину”. У 1943г у березні місяці при звільненні с.Свеса Радянськими військами Павло Григорович був спрямований в Курську область для проходження військової служби. Проте комісував за станом здоров’я. Після Курська був спрямований в Москву, де працював ад’ютантом у начальника військової кафедри Московського інституту стали і сплавів. У 1946 році звільнився і переїхав жити в смт Свеса, де працював викладачем в Ремісничому училищі №8, а потім у Свеському професійно- технічному училищі №3.

Неодноразово обирався депутатом Свеської селищної ради. За його ініціативою і під його керівництвом був посаджений парк біля стадіону. Завдяки своїй наполегливості добився прокладення водопроводу на Першотравневому селищі і по вулиці Терещенко. Дуже любив природу, багато часу приділяв благоустрою “Синьої криниці” і пляжу на річці Свеса біля стадіону.

Помер, Павло Григорович, в 1986 році від інфаркту, похований на Першотравневому кладовищі в смт Свеса.