Сітар Леонід Лукич
Доктор медичних наук, професор
Завідувач відділом набутих вад серця Інституту серцево-судинної хірургії Академії медичних наук України, доктор медичних наук (1980 p.), професор (1997 p.), заслужений діяч науки і техніки України (1999 p.).
Народився у 1939 році у смт Ямпіль Білогірського району у багатодітній селянській родині. Закінчив із золотою медаллю Ямпільську середню школу, а в 1962 році успішно закінчив Тернопільський медінститут. У 1962-1965 роках працював завідувачем хірургічного відділення Свеської лікарні Сумської області.
З 1965 року і дотепер займається серцево-судинною хірургією. У 1967-1971 роках працював у Чернівецькому медичному інституті, де успішно виконував операції на серці. Ситар Л.Л. – основоположник хірургічного лікування аневризм грудної аорти. Вперше в СРСР у 1979 році виконав повну заміну дуги аорти з аневризмектомією. Згодом професор Ситар Л.Л. виконав більше 6000 операцій на серці. Наукові розробки і практична діяльність вченого сприяли суттєвому вдосконаленню хірургічного лікування аневризм аорти і набутих вад серця, покращенню результатів операцій.
В свій час професор Ситар проходив стажування, обмінювався досвідом у багатьох кардіохірургічних клініках світу (в США, Німеччині, Бразилії та ін.). В 1997-2001 роках неодноразово виступав з науковими доповідями на світових конгресах серцево-судинних хірургів у Дюссельдорфі (Німеччина), Х’юстоні (США), Лісабоні (Португалія), Ванкувері (Канада), Сан-Пауло (Бразилія) 1997-2001 роках. Професор Л.Л. Ситар підготував 8 кандидатів і одного доктора медичних наук. Знаменитий кардіохірург є автором більше 160 наукових праць. Ситар Л.Л. – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України.