Журавльов Дмитро Григорович

Народився Дмитро Григорович 3 січня 1926 в селі Біловодську( нині селище міського типу Луганської області ) в сім’ї шахтаря. У 1932 році вступив до неповної середньої школи міста Ворошиловська. За роки навчання показував приклад відмінної поведінки та доброї успішності. Закінчив 10 класів,працював слюсарем на заводі, імені Ворошилова. З 1943 року знаходився на військовій службі в 30-й Окружній школі Відмінних Стрільців, Снайперської підготовки, Харківського військового округу на посаді курсанта. Учасник Другої світової війни з вересня 1944 року.  Снайпер 271-го гвардійського стрілецького полку (88-я гвардійська стрілецька дивізія, 8-а гвардійська армія, 1-й Білоруський фронт) гвардії єфрейтор Дмитро Журавльов на початку жовтня 1944 поблизу населеного пункту Цецілювка (Польща) винищив 13 солдатів противника.

Наказом від 20 жовтня цього  року за зразкове виконання бойових  завдань командування , на фронті, в боях з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому, доблесті та мужності, єфрейтор Журавльов Дмитро Григорович нагороджений орденом Слави 3-го ступеня. Після успішного форсування річки Варта поблизу міста Познань (Польща) Дмитро Журавльов,16 січня 1945 року в складі штурмової групи з 12 чоловік, брав участь у бою за населений пункт Рава-Мазовецька, в якому частина солдатів гарнізону була знищена, решта взяті в полон. За зразкове виконання бойових  завдань командування, на фронті, в боях з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому, доблесті та мужності, єфрейтор Журавльов Дмитро Григорович нагороджений орденом Слави 2-го ступеня . Особливо відзначився, він під час штурму Берліна 28 квітня 1945. Командир полку Вишняков, з групою солдат, переходячи на новий спостережний пункт натрапили на гітлерівців, засівших в укриті, які відкрили сильний кулеметний вогонь.

Командир полку був поранений. Дмитро Журавльов огнем свого автомата  розсіяв групу німецьких солдат,  і не дивлячись на обстріл противника , виніс до укриття пораненого підполковника. Цим врятувавши йому життя. Наказом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року за зразкове виконання завдань командування в боях з німецько-фашистськими загарбниками гвардії єфрейтор Журавльов нагороджений орденом Слави 1-го ступеня, ставши повним кавалером ордена Слави. Після Великої Перемоги , в жовтні п’ятдесятого року, Дмитро Григорович демобілізований. Переїхав до рідного Ворошиловська, де закінчив середню школу робітничої  молоді  та за відмінні успіхи та зразкову поведінку нагороджений срібною медаллю.

В 1952 році вступив в Харківський медичний інститут і в 1958 році закінчив з відзнакою повний курс навчання за спеціальністю «Лікарська справа». Від 30 червня1958 року присвоєна кваліфікація лікаря, направлений на роботу до селища Свеса на посаду головного лікаря Свеської лікарні.  У зв’язку з погіршенням стану здоров’я в 1965 році був призначений завідуючим інфекційним відділенням лікарні.  Нагороджений Дмитро Журавльов ювілейною медаллю «За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя від дня народження Володимира Ілліча Леніна» в 1970 році.

Помер, повний кавалер ордена Слави, Журавльов Дмитро Григорович 11 лютого 1971 року. Похований в Свесі.  Його ім’ям названа вулиця. На даний момент дружина та дві доньки Дмитра Григоровича живуть в названому селищі. День й ніч, горить у пам’ятників героям війни Вічний вогонь. Горить, як нагадування про подвиг народу в Великій Вітчизняній Війні.