Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє інформацію про очікувані сильні заморозки у повітрі 30 вересня - 1 жовтня 2021року в Сумській області

Дата: 30.09.2021 09:19

У зв’язку з переміщенням прохолодного, сухого повітря з півночі, обумовленого впливом Скандинавського антициклону 30 вересня – 1 жовтня 2021 року на території Сумської області  очікується прохолодна, без  опадів погода.  Температура вночі у повітрі сильні заморозки 0-50, вдень 10-150тепла.

2-3 жовтня: Малохмарно, без опадів. Вітер південно-східний, 3-8м/с.  Температура повітря вночі 1-60 тепла, на поверхні ґрунту заморозки 0-30, вдень 12-170тепла.

Заморозки у вересні, коли ще не зібраний урожай  теплолюбних культур є небезпечними. Помідори і перець  пошкоджуються при зниженні  температури до –0,50, викопані і невкриті бульби картоплі -1,-20, корені  цукрових буряків -2,-30.

Тому важливо вжити всіх заходів по збиранню і вивезенню овочевих теплолюбних культур, не залишати на полі викопаний і невкритий урожай  картоплі, коренеплодів.