Фото без опису

 

 

ГОТОВІ ДО СПІВПРАЦІ З НІМЕЧЧИНОЮ

В Україні діє програма для менеджерів “Fit for Partnership with Germany” (“Готові до співпраці з Німеччиною”), яка надає можливість керівникам середньої та вищої ланки ознайомитись з ринком Німеччини, встановити ділові контакти та налагодити довгострокове партнерство з німецькими компаніями.

Програма є надзвичайно перспективною в економічному плані як для німецьких підприємств, так й для підприємств країн-партнерок. Станом на 2021 рік у Програмі взяли участь більше 15000 менеджерів, з яких 98 – представники Сумщини. Всі вони є представниками підприємств з високим зовнішньоекономічним потенціалом.

Фінансування Програми здійснюється з бюджету Федерального міністерства економіки, енергетики та захисту клімату (BMWK). За дорученням BMWK Програму координує Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яке розробляє концепцію Програми та її окремих складових. За реалізацію Програми на території України відповідає Міністерство економіки України.

Програма пропонує учасникам можливості для вдосконалення своїх компетенцій щодо активної діяльності на міжнародному рівні та знайомства з потенційними діловими партнерами з Німеччини.

Під час інтерактивних тренінгів (а також колегіального консультування, менторінгу, взаємного коучінгу та інших форм взаємодії) учасники вдосконалюють свої компетенції у сфері міжнародного економічного співробітництва, щоб стати добре підготовленими для партнерства з німецькими компаніями.

Довгострокове співробітництво вимагає від бізнес-партнерів економічної стабільності. Учасники обмінюються досвідом з представниками німецьких компаній, що дає їм можливість успішно впроваджувати модернізації у власній компанії: тобто візити на німецькі підприємства є обов’язковою складовою.

Програма підтримує учасників програми у встановленні або поглибленні контактів з німецькими компаніями. Переговори про започаткування бізнесу (B2B) служать для виявлення інтересів співпраці та пропонують різноманітні можливості для спілкування та обміну досвідом з представниками німецьких компаній.

 

Програма “Fit for Partnership with Germany” має 2 етапи:

1 етап – Онлайн-модуль тривалістю до 6 тижнів (2-3 дні на тиждень по 2-3 години);

2 етап – «Живий» модуль у Німеччині протягом 2 тижнів: візити на німецькі підприємства, відвідання виставок, хабів, продовження В2В переговорів.

Фінансування Програми в Німеччині здійснюється за рахунок німецької сторони і включає в себе: оплату житла, харчування (напівпансіон), страхування, поїздки по Німеччині в обмеженій кількості в рамках програми (індивідуальні зустрічі, семінари, виставки тощо).

Цільовою групою для бізнес-сесії у Німеччині є менеджери середньої та вищої ланки підприємств із зовнішньоекономічним потенціалом різних секторів економіки.

Щоб стати учасником Програми необхідно:

1. Звернутись за інформацією до Програмного бюро в Києві (https://ukraine.managerprogramm.de/контакт/);

2. Заповнити аплікаційну форму в електронній формі та надіслати до Програмного бюро. Важливо: перед тим, як почати заповнювати анкету, її необхідно зберегти на комп’ютер. Анкета за посиланням https://ukraine.managerprogramm.de/програма-для-менеджерів-mp/як-стати-учасником-програми/;

3. Пройти інтерв’ю з представниками Програмного бюро (Skype, MS Teams).

 

Які документи необхідні для інтерв’ю:

1. Оригінал аплікаційної форми, заповнений англійською мовою.

Інші документи НЕ є необхідними, але бажані для розуміння намірів кандидата/кандидатки:

коопераційна ідея, цілі кооперації з німецькими підприємствами;

матеріали для презентації свого підприємства німецьким фірмам (буклети, флайери, фотокартки, зразки продукції тощо);

технічна специфікація продуктів, обладнання, технологій, послуг для купівлі-продажу (www.wlw.de );

список німецьких підприємств, з якими учасник хотів би встановити контакти.

 

Процедура проведення інтерв’ю

Інтерв’ю проводиться англійською мовою та триває приблизно 20 хвилин. В процесі спілкування з’ясовуються рівень знання іноземної мови, мета і конкретні завдання для участі у Програмі, підприємства та організації, з якими претендент/претендентка має намір встановити контакти, очікувані результати, спрямовані на здійснення конкретної коопераційної ідеї співпраці з німецьким бізнесом. Коопераційна ідея в подальшому буде основою коопераційного проєкту, над яким учасник/учасниця буде працювати за допомогою німецького освітнього центру.

Під час інтерв’ю претендент/претендентка попереджається про те, що якщо він/вона змінить місце роботи або наміри щодо участі у Програмі, він/вона має заздалегідь повідомити про це представників Програмного бюро.

Результати інтерв’ю повідомляються протягом 2 тижнів після його проведення.