«Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, флагманський проєкт першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ. Новий розділ «Довідника безбар’єрності» – про самодопомогу та підтримку людей у стресі. Він дає рекомендації з турботи про себе та інших, а також містить поради щодо етики взаємодії з різними людьми. Наприклад, чи доречно незрячу людину брати під руку або як спілкуватися з людиною з порушеннями слуху

Цей розділ Довідника – про те, як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено. Також тут є поради щодо етики взаємодії з різними людьми, бо коли ти у стані стресу, кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини.

Етика взаємодії у періоди стресу

Не залишитися наодинці зі своїм болем. Підтримувати інших, аби переживання людини не відкинули її за бар’єр активного життя. Говорити про свої відчуття, бо вони – важливі. Сьогодні це не просто слова, а необхідність, бо через повномасштабне вторгнення Росії кожен з нас по-своєму переживає стрес.

Рекомендації з турботи про себе та інших:

Як розпізнати стрес – у себе та тих, хто поруч

Як справлятися зі стресом за допомогою дихання

Як підтримувати співробітників, якщо ви керівник

Як підтримувати на відстані

Як підтримати себе, якщо я переживаю стрес

Як звільнитися від напруги в тілі

Як підтримувати щодня тих, хто поруч

Як навчити інших допомагати собі

Як заспокоїтися – методика «Кола контролю»

Як допомогти людині у стані сильного стресу

Як слухати, щоб підтримати людину