Фото без опису

Аби показати, що профілактика – це не лише важливо, а ще й просто та доступно, був створений чат-бот «Календар здорових українців»

Повномасштабна агресія росії проти України принесла багато страждань та випробувань, проте війна – не привід відкладати здоров'я на другий план. Турбота про своє здоров'я – внесок у наше майбутнє й одна з найкращих інвестицій у перемогу. 

Завдання чат-бота – підвищити обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом. Сервіс розповість, які дослідження і в якому віці варто зробити, які з них безоплатні та як їх отримати. 

Чат-бот доступний у месенджерах Telegram та Viber. Він складається з розділів: знайомство, системи на контролі, щеплення за календарем і без, де пройти обстеження, персональні рекомендації. Чат-бот може дати індивідуальні поради, як покращити стан здоров’я, на що звернути увагу, показати найближчий до користувача медзаклад, у якому надаються необхідні послуги, проводиться діагностика та лабораторні дослідження. 

Сервіс побудований на основі рекомендацій ВООЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України і сімейних лікарів та використовує актуальні дані НСЗУ щодо місць надання медичних послуг.

«Важливо, що в цьому сервісі є не тільки корисна інформація про щеплення, а також детальні, але прості для сприйняття пояснення, де можна зробити щеплення та від якої небезпеки вони дають захист, – сказав завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр ЗАІКА, котрий також брав участь у презентації сервісу. – Якщо у вас є можливість вакцинуватись – зробіть це. Від цього залежить здоров’я та життя не тільки вас, а й ваших близьких».

Посилання на чат-бот «Календар здорових українців»: 

у Telegram – https://t.me/CalendarUA_Bot, 

у Viber – http://www.viber.com/calendarua_bot

Проєкт реалізується ГО «Ліки Контроль» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Інформаційні партнери проєкту: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України та Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

Довідка: «Ліки Контроль» створює та впроваджує електронні сервіси, які інформують пацієнтів на кожному кроці про можливості лікуватися дійсно безоплатно. Електронні сервіси «Ліки Контроль» базуються на офіційних державних даних. 

За матеріалами: https://moz.gov.ua/article/news/chat-bot-kalendar-zdorovih-ukrainciv-bezoplatna-diagnostika-ta-profilaktika-ukrainciv-