Фото без опису

Платформа Svidok.org запускає всеукраїнський флешмоб. Головна мета – зберегти свідчення кожного українця

На основі записів створять єдиний цифровий музей спогадів про війну Росії в Україні, доступний в усьому світі.

Як це зробити:

  • пройти швидку реєстрацію на Svidok.org, або перейти у Telegram-бот https://t.me/SvidokNoteBot;
  • записати воєнний спогад, додати фото і відео, або ж скопіювати вже написані спогади з соцмереж;
  • дозволити публічний доступ.

 

Svidok.org – безпечна платформа спогадів, де українці анонімно описують свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення Росії. Її створили українські IT-фахівці за підтримки американської фундації AI for Good.

 

Чому важливо записувати пережите на платформі: 

  • Для розголосу у світі. Щодня сотні іноземців заходять на платформу, аби прочитати персональні історії українців. На платформі також реєструються іноземні журналісти, аби використовувати спогади людей у своїх матеріалах. 
  • Для притягнення винних до відповідальності. Свідчення воєнних злочинів передаються до правоохоронців та Міжнародного кримінального суду.
  • Для збереження спогадів навіки. У час війни українці активно розповідають про війну у соціальних мережах. Втім, це ненадійно, оскільки дописи часто блокують за нібито «мову ворожнечі». Окрім того, з плином часом деякі відео і фотографії важко знайти. Але «Свідок» зберігає спогади назавжди.

Платформа гарантує анонімність. Окрім того, вона надійно захищена від кібератак і щогодини здійснює резервне копіювання даних, тож історії неможливо втратити. 

Надійність платформи гарантує Міністерство культури та інформаційної політики України, обласні військові держадміністрації, Офіс Генпрокурора.