УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПРАВИЛА СТВОРЕННЯ КОМІСІЙ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ЗНИЩЕНЕ ЖИТЛО
Комісія буде створюватися органом місцевого самоврядування та складатиметься з не менше ніж п'яти осіб
До її складу також можуть залучатися представники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, архітектори, представники міжнародних та громадських організацій.
Комісія має наступні функції та завдання:
• Розглядати заяви щодо компенсації за знищене майно.
• Надавати консультації щодо отримання компенсації.
• Встановлювати наявність або відсутність підстав для отримання компенсації.
• Перевіряти наявні документи та інформацію.
• Оглядати об'єкти, що підлягають компенсації.
• Надавати допомогу у відновленні або отриманні втрачених документів власності на майно.
• Забезпечувати підготовку рішень щодо виплати або відмови у наданні компенсації для подальшого затвердження органами місцевого самоврядування.
• У разі прийняття рішення про надання компенсації, виготовляти житлові сертифікати за допомогою Реєстру пошкодженого та 2 знищеного майна (РПЗМ) та надсилати їх заявникам у електронній або паперовій формі тощо.
Рішення Комісії щодо надання або відмови у наданні компенсації, з вказанням розміру, обсягу та способу компенсації, вносяться до РПЗМ протягом п'яти робочих днів після проведення засідання.
Органи місцевого самоврядування мають затвердити рішення Комісії протягом п'яти календарних днів з моменту його прийняття.
Рішення Комісії може бути оскаржене через звернення до органу місцевого самоврядування, який її створив.
Згідно з ухваленим Положенням, Комісія є органом, що надає консультаційну та дорадчу підтримку виконавчому органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради, військової або військово-цивільної адміністрації. Вона утворюється з метою розгляду питань стосовно надання компенсації за майно, що було знищене внаслідок бойових дій.
За матеріалами громадської організації «Зелена альтернатива України»