ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЛІНІЯМИ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ
Охоронна зона навколо ліній електропередачі становить від 10 до 40 метрів по обидві сторони. Враховуйте це, обираючи місце для відпочинку та уникайте місць під електролініями та впритул до них.
Не тільки торкання до проводів та інших частин ліній несе загрозу життю та здоров’ю людини. Ураження електричним струмом від високовольтних мереж можна отримати навіть на відстані 5 метрів!
Біля ліній електропередачі не можна запускати повітряних зміїв. Адже нитка може бути зроблена з додаванням металевих волокон або з того ж вуглецевого волокна, що добре проводить електричний струм.
При виявленні обірваного електричного проводу:
- не наближайтесь до обірваних проводів ближче 8-10 метрів;
- не наближайтеся до обірваного електричного проводу – це небезпечно! Якщо провід не покрито ізоляцією, то він становить загрозу для життя людини. доторкнувшись до нього, можна отримати ураження внутрішніх органів;
- відкинути провід можна лише за допомогою сухої деревини чи гуми;
- якщо ви побачили обірваний електричний провід, не торкайтеся його та не намагайтеся прибрати. Негайно повідомте дорослим про місцезна-ходження обриву.
- небезпечно знаходитись поблизу електричних щитків і лінії електропередач. Не можна торкатися проводів під напругою: необачний рух може призвести до ураження електрострумом. Правила користування побутовими електроприладами Щоб запобігти ураженню електричним струмом, не можна:
- залишати побутові електроприлади ввімкненими без догляду;
- користуватися несправними приладами, а також саморобними побутовими приладами (особливо великої напруги);
- вмикати в одну розетку одночасно декілька приладів;
- торкатися оголених ділянок у місцях з'єднання приладів з клемами, вилкою, між собою;
- використовувати електричний прилад не за призначенням та не ознайомившись попередньо з його інструкцією. Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.