Пожежі виникають і розвиваються внаслідок багатьох причин. І, як показує статистика, головна з них – порушення населенням правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем у місцях проведення робіт і відпочинку, а також через постійні обстріли з боку країни агресора. Виникненню лісових пожеж зумовлюють і несприятливі погодні умови: висока температура повітря, перегрівання ґрунтів, тривала відсутність дощів. Це  призводить до посухи і створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь. Лісові пожежі можуть також виникати від грозових розрядів і з інших причин.

За інформацією керівника Головного управління ДСНС у Сумській області Дениса Карпенка, на сьогодні масштабні пожежі у лісових масивах фіксуються по всій території області.

Загоряння спричинені як ворожими обстрілами, так і спалюванням сухої рослинності та необережним поводженням із вогнем.

«Ми фіксуємо пожежі досить масштабних розмірів – від 5 га і більше, а в Шосткинському районі маємо охоплення вогнем до 100 га. При цьому гасіння пожеж ускладнює те, що частина лісів заміновані і не доступні для наших рятувальників»

Наслідки лісових пожеж.

1.  Загибель тварин і втрата їхніх природних середовищ.

2. Знищення рослинного покриву та ґрунтового шару, що може призвести до ерозії і повеней.

3. Забруднення повітря великими кількостями диму та шкідливих речовин.

4. Втрата біорізноманіття, зокрема рідкісних видів, які знаходяться під загрозою вимирання.

Ми всі маємо важливу роль у запобіганні лісовим пожежам. Спільними зусиллями ми можемо:

- дотримуватися правил пожежної безпеки та відмовлятися від небезпечних практик;

- інформувати і навчати інших про наслідки лісових пожеж.