Фото без опису

Соціальний проект #намцимдихати

Шановні представники громад!

         Центр розвитку інновацій спільно з ISOBAR та рядом партнерів запускають соціальний проект “Нам цим дихати”. Мета - посприяти зменшенню спалювання бур’яну, сухої трави, тощо та переходу до еко-методів переробки сільськогосподарських залишків (наприклад, компостування), шляхом проведення інформаційної кампанії серед мешканців громад.

      У 2020 році, за даними Індексу якості повітря, Україна посідає 43 сходинку з 106 країн Світу. Щовесни, через сезонні пожежі, гинуть цілі екосистеми, забруднюється повітря, що вкрай негативно впливає на життя людей, зокрема дітей. 80% підпалів у окремих громадах повторюються на тих самих місцях. Такий аналіз було зроблено на основі супутникових даних за останні 5 років із використанням ГІС технологій в рамках проекту “Не пали - компостуй”, який було розпочато навесні 2020 року. Під час впровадження проекту було розроблено ряд ГІС-застосунків для аналізу та моніторингу пожеж громадами-учасницями, а також проведено серію просвітницьких вебінарів за участі Міністерства енергетики та захисту довкілля України та ДСНС. Ознайомитися з ГІС-застосунками та вебінарами можна за посиланням - https://cid.center/dont-burn/.

В рамках соціального проекту “Нам цим дихати” передбачається поширення промоційних матеріалів (відеоролики, листівки, публікації у національних та місцевих ЗМІ), які покликані посприяти свідомому та відповідальному ставленню до спалювання сільськогосподарських залишків й переходу до екологічних методів переробки мешканців громад.

Запрошуємо вас долучитися до мережі еко-активних громад та взяти участь в інформаційній кампанії, заповнивши анкету за посиланням до 25 березня включно!  

 https://forms.gle/5Cm7Y4WXj8EGBqjk8


Фейсбук група еко-активних громад - https://www.facebook.com/groups/dont.burn

Не будьте байдужими - #намцимдихати!