Фото без описуЯк повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Галина ХОМЕТА, з 1 жовтня НСЗУ розширює відшкодування лікарських засобів за програмою «Доступні ліки». Відтепер доступ до цієї програми мають пацієнти з розладами психіки і поведінки

За її словами, в програму реімбурсації включені ліки для лікування діагнозів «Шизофренія, шизотипові стани та маревні розлади», «Розлади настрою (афективні розлади)», «Невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади» – це основні діагнози, які має більшість пацієнтів із психічними розладами.  

Назву препарату слід перевіряти у Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 01 жовтня 2021 року. Сума доплати - в останній колонці (№16).

«Щоб скористатися  програмою «Доступні ліки»,  потрібно  відвідати свого лікуючого лікаря – невролога чи психіатра. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я, – повідомила Галина Хомета. – Якщо ви не маєте лікуючого лікаря – потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця».

Заступник начальника управління охорони здоров’я пояснила, що для того, щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його зможе виписати ваш сімейний лікар.

Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно.

«Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами зможе виписати невролог або психіатр – в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями. Електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, у тому числі – і дитячий, – додала Галина Хомета. – Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами «Розлади психіки та поведінки» та «Хвороби нервової системи» не виписують. В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків.  Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком реімбурсації».

На запитання журналістів, як знайти аптеку, де можна отримати безоплатно ліки від розладів психіки, поведінки, заступник начальника управління охорони здоров’я розповіла, що аптеку у вашому населеному пункті можна й знайти на дашборді НСЗУ. Необхідно зайти в розділ «Е-дані» та обрати «Аналітичні панелі (дашборди). Потім необхідно обрати дашборд з назвою «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». Перед вами відкривається аналітична панель з картою. У полях зліва треба обрати потрібну область. Нижче – ваш населений пункт. І в пункті «Тип договору» – «Розлади психіки й поведінки та епілепсія». 

За обраними фільтрами з’являться аптеки на карті вашого населеного пункту з адресою та номерами телефонів. 

За матеріалами: https://bit.ly/3CIG2AW