Фото без опису

19 грудня стартує ініційована Президентом України  державна програма  «єПідтримка», спрямована на підтримку бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії COVID-19, шляхом стимулювання попиту серед громадян.  Відповідна постанова була ухвалена сьогодні, 9 грудня,  на черговому засіданні Уряду

«Для Уряду дуже важливо підтримати той бізнес, який зіштовхнувся зі значними викликами під час пандемії. Нарахування 1 000 грн всім українцям, які пройшли повний курс вакцинації від COVID -19,  не лише стимулюватиме громадян робити щеплення, а  дозволить підтримати найбільш вразливі галузі, зокрема сферу культури і спорту, транспортну галузь», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр- міністр економіки України Юлія СВИРИДЕНКО.

Програмою передбачено, що всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс щеплення проти COVID-19, зможуть отримати 1000 грн від держави. За ці кошти вони матимуть можливість придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, купити квитки на залізничні та авіаперевезення по Україні, придбати книжки.

Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. З 19 грудня послуга стане доступна в  мобільному застосунку Дія. Це – найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Для участі в програмі необхідно: 

мати громадянство України; 

бути старше 18 років;

мати «зелений» COVID-сертифікат вакцинації у застосунку Дія. 

Всі, хто відповідає цим критеріям, зможуть відкрити поточний рахунок «єПідтримки» зі спеціальним режимом використання та обрати послугу «єПідтримка» в застосунку Дія. Наразі участь в програмі беруть 6 банків: Monobank, Альфа-банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Поступово будуть долучатись і інші банки. Використати вже наявний рахунок в банку –  неможливо.

Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн. Банки розпізнаватимуть категорію при оплаті, тому витратити гроші на інші цілі, перевести їх на картку, зняти готівкою — буде неможливо. 

Програму реалізують Мінекономіки та Кабінет Міністрів України. Команда Мінцифри розробляє технічну частину послуги у застосунку Дія. 

Зазначимо, що з 19 грудня послугу можна отримати виключно в застосунку Дія. Тому закликаємо не  вірити шахраям, які будуть пропонувати витратити гроші в інших місцях або перевести їх з діджитал-картки в готівку. Кіберполіція буде уважно відстежувати всі підозрілі ситуації та виплати.

Докладніше як отримати виплату: https://e-aid.diia.gov.ua/

За матеріалами: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/27612-uryad-zapuskaye-prohramu-pidtrymky-biznesu-yakyy-naybilshe-postrazhdav-pid-chas-pandemiyi.html