Фото без описуВерховна Рада України 24 березня підтримала законопроєкт № 7189

За поширення даних про направлення або переміщення зброї, боєприпасів на території України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, Міноборони, або на офіційних джерелах відомств країн-партнерів, встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

За поширення інформації про переміщення, рух або розміщення ЗСУ, військових формувань при можливості їх ідентифікувати на місцевості – покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Якщо ж зазначені вище правопорушення були вчинені групою осіб за попередньою змовою або з метою надання такої інформації держави-агресору, або вони призвели до тяжких наслідків – позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Тож запам’ятайте: категорично не можна публікувати в соціальних мережах інформацію про:

Ракети, які летять або кудись потрапили.

Назви вулиць, зупинки транспорту, магазини, заводи.

Переміщення українських військових, військові об'єкти.

Роботу протиповітряної оборони.

Місце обстрілу або попадання снаряда.

Адреси, візуальної прив'язки або координати боїв.

Номери автомобілів, бронетехніки.

Потерпілих або загиблих (крім офіційних даних).

У МВС України закликають відповідально поставитися до цих заборон, оскільки ворог може відстежувати повідомлення і коригувати удари. За порушення визначених вимог встановлена кримінальна відповідальність, адже це класифікуватиметься як допомога ворогові, навіть якщо вона не навмисна.

Крім того, ваші фотографії або відео можуть стати причиною загибелі людей, руйнування мирних об'єктів.