Фото без описуЩороку в третю неділю травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. Пам'ять мільйонів безневинних людей, знищених радянським тоталітарним режимом.

Заслання, в'язниці, табори, катування, розстріли. Наслідками Великого терору 1930-х років в Україні стало фізичне винищення активної та інтелектуальної частини української нації, створення тотальної системи контролю та залякування.

Точну цифру загиблих і досі визначити неможливо. Радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів, захоронюючи вбитих в безіменних могилах на "таємних спецділянках НКВС".

Знайдено таку "спецділянку" й на старому міському кладовищі Миколаєва. Архіви та польові дослідження довели - тут таємно ховали розстріляних. 

Тоталітарний режим понівечив долі тисяч жителів Миколаївської області, яких у 20-40 роках ХХ століття відправили у тюрми, табори і спецпоселення ГУЛАГу. Додому повернулися не всі. 

Сьогодні росія знову намагається повторити страхіття Великого терору на українській землі. Закатовані Буча, Гостомель, Ірпінь, Маріуполь... Фільтраційні табори та примусові депортації. 

Український народ героїчно став на захист своєї країни та всієї Європи, всього цивілізованого суспільства. Ми боремось не лише за власну свободу і суверенітет. А й за те, щоб у світі не було більше місця жахам, які чинить наразі росія.

За нами правда. Україна переможе!