Фото без описуУповноваженим із захисту державної мови здійснюється збір, систематизація, фіксація актів лінгвоциду української мови, а саме будь-яких дій окупантів або їх посіпак - колаборантів, спрямованих на дискримінацію чи репресії проти українців за мовною ознакою, примусове витіснення української мови з публічного простору та суспільного вжитку, заміна її російською тощо.

Для посилення позиції України у міжнародних судах, організації юридичного переслідування злочинців та притягнення їх до відповідальності важливо отримати свідчення від безпосередніх свідків та жертв лінгвоциду, зокрема на звільнених від російських загарбників територіях України.

Про факти утисків української мови під час тимчасової окупації російським ворогом населених пунктів Сумської області, зокрема в Конотопі, Тростянці тощо. У разі якщо громадяни України в Сумській області стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час тимчасової окупації, вони можуть звертатись до Уповноваженого за контактним телефоном: +380635561279 або на електронну пошту: stoplinguacide@gmail.com.

З більш детальною інформацією щодо збору, систематизації та фіксації випадків лінгвоциду можна ознайомитись за посиланням: https://mova-ombudsman.gov.ua/stop-lingvocid.