Триває розпочата Міністерством розвитку громад та територій України інформаційна кампанія «Готуймося!», спрямована на максимальне інформування громадян про підготовку до опалювального сезону 2022/23 років.

Наразі розпочинається другий етап кампанії із метою підвищення обізнаності громадян про те, як зменшити теплові витрати в домівках та як діяти, якщо зникне опалення.

Що вам робити, якщо зникло опалення?

Перше. Стежте за офіційними повідомленнями. Зокрема, місцевої влади: керівників ОВА, міського голови, голови громади.

Оберіть одне приміщення в оселі для обігріву. Облаштуйте там спальне місце.

Щільно закрийте вікна шторами, жалюзі, ролетами. Найбільші тепловтрати – саме через вікна.

Увімкніть додаткові джерела тепла. Але не більше одного електрообігрівача – може не витримати мережа. Якщо на вулиці вище за 0С – використовуйте кондиціонер, він безпечніше за інші засоби обігріву.

Пийте та їжте гаряче. Бережіть тіло від переохолодження, тепло вдягніться.

Дізнайтеся від місцевої влади розміщення пунктів обігріву. За потреби прямуйте туди.

Переїдьте до родичів або знайомих, у яких є опалення. Заздалегідь домовтеся з родичами та знайомими про спільні дії.

Друге. Захистіть себе від нещасних випадків.

Не грійтеся за допомогою непристосованих засобів (газової плити або запалених конфорок тощо).

Не використовуйте у квартирах «буржуйки», бензинові, дизельні генератори, газові балони.

Не вмикайте більше одного електрообігрівача.

Не вживайте алкогольні напої заради хибного відчуття зігріву.

Третє. Підготуйте запас на 3 доби: вода (питна та технічна), пауербанк, ліхтарик, аптечка, свічки, вогнегасник, готова їжа.