Фото без опису

На Сумщині 1179 безробітних залучено до виконання суспільно корисних робіт

«Проект «Армія відновлення», спрямований на залучення людей, що тимчасово втратили роботу, до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни, набирає популярності. На сьогодні він реалізується вже у 13 областях, на днях долучились Дніпропетровська та Львівська області. До виконання суспільно корисних робіт лише з початку цього року було залучено 4900 людей, які були безробітними, а загалом з часу старту проекту залучено 8,5 тисяч осіб. Вони отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття. За виконання робіт держава виплатила учасникам «Армії відновлення! вже майже 56 млн грн.», – повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія СВИРИДЕНКО. 

Лідерами за кількістю залучених безробітних до виконання суспільно корисних робіт є: Полтавська область – залучено 2 621 особа; Донецька – 1350 осіб; Київська – 1193 особи; Сумська – 1179 осіб.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до: будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;  розвантаження та фасування гуманітарної допомоги;  надання соціальних послуг в Пунктах незламності; розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій; облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття; розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;  заготівлі дров для військових та населення. 

На 2023 рік в бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію суспільно корисних робіт передбачено  104 млн грн.

Нагадаємо, проект «Армія відновлення» був запроваджений Урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

За матеріалами: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=a10f153e-a204-45ca-a17d-04be5f5f5524&title=DoarmiiVidnovlennia