Фото без опису

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка визначає процедуру реагування на кіберінциденти та кібератаки. Це дасть можливість вчасно реагувати і планувати заходи із кіберзахисту

Зараз відбувається перша світова кібервійна. Тому надзвичайно важливо посилювати кіберстійкість країни. Для цього необхідно вчасно і правильно реагувати на кібератаки, щоб уникнути негативних наслідків.

Визначений порядок реагування дасть змогу: швидко виявити та захиститися від кіберінцидентів чи кібератак; повідомити про небезпеку, запобігти негативним наслідкам чи мінімізувати їх; виявити і виправити вразливості; відновити сталість і надійність функціонування інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних, технологічних систем та інших об’єктів кіберзахисту.

Процедура реагування на кібератаки та кіберінциденти складається з декількох етапів: підготовка, виявлення й аналіз, стримування, усунення, відновлення, аналіз ефективності заходів з реагування. Також постанова визначає критичність кібератак та кіберінцидентів. 

Документ розроблений Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України на виконання Плану реалізації Стратегії кібербезпеки України.

За матеріалами: https://thedigital.gov.ua/news/posilyuemo-kiberbezpeku-uryad-zatverdiv-mekhanizm-reaguvannya-na-kiberataki