Наближається одне з найбільших релігійних свят серед християн східного обряду – Великдень. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології 2023 року, Великдень – найважливіше свято в році для 70% українців

Напередодні свята в обласній військовій адміністрації провели засідання Ради Церков та релігійних організацій, під час якого ще раз нагадали священнослужителям про заходи безпеки під час Великодніх свят.

Керівництво Сумської ОВА звернулося ще раз до настоятелів храмів, керівників релігійних організацій з проханням дотримуватись комендантської години. Її тривалість змінюватись не буде. Нагадую, комендантська  година в Сумській області наразі триває з 23.00 до 4.00. Під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці й у громадських місцях, а також переміщатися транспортом чи пішки без спеціальної перепустки.

Ми закликаємо керівників церков та релігійних організацій утриматися від нічних богослужінь або якщо як виключення ви їх проводитимете, робіть це виключно в межах храму. Також віряни, які збираються освячувати великодні кошики, мають це робити у світлу пору доби, поза межами комендантської години. Це перш за все вимоги безпекові у прикордонній з країною-агресором Сумщині.

Правоохоронні органи працюватимуть цими вихідними в посиленому режимі. Просимо теж поставитись до цього з розумінням. Адже в усіх нас одне завдання – зберегти життя і здоров’я наших громадян, забезпечити міжконфесійний мир, злагоду, діалог, унеможливити провокації.

Запроваджена комендантська година не унеможливлює проведення нічного богослужіння у церквах. Віряни, які прийшли на службу до початку комендантської години, можуть залишатися в храмі на всю ніч, до завершення комендантської години. По завершенню комендантської години люди також можуть відвідати церкви і освятити великодній кошик.

Крім того, говорили під час засідання і про те, що 11 квітня 2023 року відбулася зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, під час якої було обговорено низку питань державно-церковних відносин в контексті російської загарбницької війни проти України та оприлюднено заяву де, зокрема, сказано про наступне:

- неприпустимість діяльності в Україні будь-яких організацій, у тому числі релігійних, центри та керівництво яких знаходяться в російській федерації;

- невідворотність покарання для всіх осіб, причетних до сприяння ворогу та державної зради, незалежно від того, до якої конфесії і церкви вони належать та чи мають якийсь сан;

-  рівність перед законом представників всіх релігій;

- Глави конфесій та представники влади зазначили важливість подальшого розвитку стосунків між Українською державою та церквами і релігійними організаціями України на засадах партнерства задля примноження спільного блага українського народу.

Наголошуємо, збереження міжконфесійного миру в ці дні є важливим проявом поваги одне до одного та є запорукою стабільності суспільно-політичної ситуації в Україні.