Фото без опису

Розпорядженням голови Сумської ОВА затверджено План заходів Сумської області на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

Безбар’єрність –  це не просто про комфортне життя для людей будь-якого віку, статі та стану здоров'я, а іноді й про життя та розвиток взагалі. Мільйони українців, серед яких маломобільні люди, молодь, жінки, люди літнього віку, люди з інвалідністю, через численні бар'єри не можуть реалізувати себе, а в деяких випадках навіть забезпечити власні базові потреби. 

Замислитесь, чи легко людині на кріслі колісному знайти гідну роботу, якщо вона не може вільно пересуватися містом? Чи просто зрозуміти нові закони та постанови літній пані? Чи має рівні права на якісну освіту та розвиток дитина з маленького села, де досі немає інтернету? Це все бар'єри, великі й малі, фізичні й цифрові, освітні й економічні, які заважають людям реалізувати свої права. 

Війна загострила всі ці питання. Ветерани, які отримали травми та поранення, люди, що втратили домівки та змушені шукати прихисток в інших громадах, діти, які пережили більше ніж багато хто з дорослих, люди, які втратили когось з роботу чи живуть в постійному стресі вже понад рік — всі ми тою чи іншою мірою відчули на собі тягар бар’єрів в повсякденному житті. 

 «Протиставити руйнуванню і хаосу, які несе російський загарбник, — відбудову. На практиці втілити наші спільні цінності, де людина та її життя — понад усе», — заявила перша леді Олена Зеленська. 

Щоб впоратись з наявними викликами, з ініціативи першої леді України Олени Зеленської в 2021 році була прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Вона передбачає створення безбар’єрного простору в Україні за 6 основними напрямками: 

Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.

Освітня безбар’єрність — створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.

Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.

Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.

Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.

Повномасштабне вторгнення рф не завадило реалізації Плану заходів з виконання Стратегії на 2021-2022 роки, і сьогодні ми переходимо до наступного етапу, адже дням Уряд підтримав План заходів на 2023-2024 роки, в якому активну роль відіграватимуть обласні військові адміністрації та органи місцевого самоврядування. 

На Сумщині Розпорядженням голови Сумської ОВА №162 ОД від 27 квітня 2023 р. затверджено План заходів Сумської області на 2023 – 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

 «У цьому плані на рівні області ми розробили завдання органів влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення кожному жителю Сумщині рівних можливостей за всіма вищеперерахованими напрямками», - підкреслив голова Сумської ОВА Володимир Артюх.

За його словами, це стосується, в тому числі створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

 «Крім того, на рівні області ми плануємо реалізовувати масштабний проект щодо забезпечення фізичної безбар’єрності. Це проект з відновлення залізничного вокзалу та привокзальної площі в Тростянці, – повідомив Володимир Артюх. – Проект буде враховувати сучасні державні будівельні норми щодо забезпечення безбар’єрного середовища для осіб із інвалідністю, літніх людей тощо».