Фото без опису

Заступник Міністра соціальної політики України озвучив проблеми й загрози, з якими зіткнулися люди з інвалідністю в Україні через повномасштабне вторгнення росії у межах 16-ї сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про права осіб з інвалідністю

Він також розповів про системні кроки Мінсоцполітики, спрямовані на підтримку осіб з інвалідністю та захист їхніх прав.

Кількість осіб із інвалідністю за рік війни збільшилася в рази, якщо порівнювати з довоєнним 2021 роком, зазначив він.

Внаслідок підриву росією греблі Каховської ГЕС тисячі людей із понад 30 населених пунктів опинилися в небезпеці. І в особливій зоні ризику – маломобільні люди. «У фокусі уваги Міністерства – особи з інвалідністю та всі ті, хто не може самостійно подбати про свою безпеку й самостійно евакуюватися. Усі відповідні служби працюють над переміщенням людей у безпечні місця, постраждалим надається необхідна соціально-психологічна допомога», – розповів Назар Танасишин.

Заступник Міністра соціальної політики також розповів про заходи, які спрямовані на підтримку людей із інвалідністю.

Так, на сьогодні введено екстрене надання соціальних послуг. Спрощено процедуру отримання допоміжних засобів реабілітації. Заплановано удосконалити електронну систему даних про осіб з інвалідністю, яка моніторитиме, наскільки якісно людина з інвалідністю отримує реабілітаційні та соціальні послуги.

«Ми в цілому змінюємо підходи до підтримки, адаптації та інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство у післявоєнний період. Прагнемо, щоб цей процес був швидшим, простішим, дійсно якісним. Тому, зокрема, переглядаємо підходи до встановлення інвалідності – від медичної до соціальної моделі інвалідності. Актуалізуємо їх відповідно до Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (МКФ). Розробляємо освітні програми для підготовки протезистів відповідно до міжнародних стандартів. А ще плануємо стимулювати компанії-виробники протезно-ортопедичних виробів розміщувати у післявоєнний період виробничі потужності в Україні», –  зазначив Назар Танасишин.

Крім того, за його словами, в Україні готується реформа для розвитку інклюзивного ринку праці, що включатиме систему мотивації роботодавців, у тому числі за рахунок фінансової підтримки облаштування робочих місць та супроводу осіб із інвалідністю під час роботи.

Заступник Міністра соцполітики завершив свій виступ на важливості міжнародної підтримки для України. «Ми вже працюємо над відновленням України після війни, але потребуємо міжнародної підтримки для України. Це фінансова, фахова та технологічна підтримка, яка сприятиме забезпеченню доступу осіб з інвалідністю до всіх необхідних їм благ та дасть можливість їм реалізуватися в суспільстві», – резюмував він.

За матеріалами: https://www.msp.gov.ua/news/22890.html