Фото без опису

           Перетин кордону у період дії воєнного стану набув особливого значення, особливо актуальність питання перетину для чоловіків та дітей.

           Відповідно до норми Цивільного кодексу України, дитина, яка досягла 16 (шістнадцяти) років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто не потрібно дозволи батьків на виїзд за межі України.

           А от дитина, яка не досягла 16 (шістнадцяти) років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

          Проблемне питання постає, якщо дитина не досягла 16 (шістнадцяти) років, адже виїзд за межі держави може бути лише за згодою батьків/ у їх супровіді/або в супроводі осіб, яких уповноважено у встановленому законом порядку.

          Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

           При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.

          Однак, кожен випадок, не є типовим, необхідно аналізувати окремо.

 

Інформація надана сектором Ямпільське бюро правової допомоги