Фото без опису

Публікуємо кілька порад від психологині Тетяни ЄРМОЛАЄВОЇ. Повну розмову зі спеціалісткою шукайте на YouTube-каналі ГО «Безбар’єрність»

Коли людина втрачає когось із близьких або ж опиняється у ситуації, яка загрожує життю, і стає свідком смерті інших, у неї може сформуватися синдром вцілілого. Вона знецінює власний негативний досвід, відчуває сором та провину, позаяк вважає, що не доклала зусиль, аби врятувати життя.

Синдром вцілілого може бути частиною посттравматичного стресового розладу (ПТСР), та значно частіше причиною є стрес і глибокі переживання. І найбільш дієвою допомогою, як не дивно, є турбота близьких та прості слова підтримки: твоєї провини в тому, що сталося, немає; ти зробила все, що могла; ти не міг вплинути на події.

Синдром вцілілого формується через те, що свідок нещасного випадку фіксує свою провину в одній точці і вважає, що якби міг повернутися саме у той момент і щось змінити, наслідки були б іншими. У такій ситуації потрібно розірвати минуле і теперішнє. У цьому може допомогти фахівець або ж близькі.

Прослідкуйте, щоб близька вам людина дотримувалася режиму дня, піклувалася про свій стан, мала щоденні рутинні справи, дозувала час для горювання.

Якщо помічаєте, що не можете допомогти самостійно, запропонуйте близькій людині звернутися до спеціаліста.

 Детальніше за посиланням: 

https://www.facebook.com/howareu.program/posts/pfbid0gmcDmFCmgoVnx1PPSXbMwTP6fgtXCTFQtVv3rgx2hzFg4jnEEpHDveZW2ujJoSvgl