Фото без опису

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, розроблену Державною міграційною службою, яка врегульовує процедуру внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян із тимчасово окупованих територій (ТОТ) України, а також територій, на яких ведуться або велися бойові дії до відповідних реєстрів

Зокрема, до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) – особам під час оформлення, обміну паспорта громадянина України; закордонного паспорта, посвідки на постійне або тимчасове проживання як дорослим, так і дітям; до відомчої інформаційної системи ДМС – під час оформлення дитині паспорта громадянина України, закордонного паспорта; до реєстру територіальної громади – під час декларування або реєстрації місця проживання як дорослих, так і дітей.

Також всі, хто має задеклароване місце проживання на ТОТ та в зонах бойових дій зможуть декларувати (реєструвати) місце свого проживання на підконтрольній Уряду території без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання (Закон № 3054-IX).

Звертаємо увагу, що для дітей адресою зареєстрованого місця проживання вважатиметься адреса зареєстрованого місця проживання її законних представників чи одного з них, з ким проживає дитина.

Ці зміни сприятимуть захисту прав громадян України, в тому числі дітей, і спростять їхній доступ до соціальних, адміністративних та інших гарантованих державою послуг.

Послуги з внесення відомостей про адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання надаватимуться безоплатно.

Варто нагадати, що громадяни України можуть оформити, обміняти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, вклеїти фото при досягненні відповідного віку в паспорт громадянина України, звернувшись до будь-якого підрозділу ДМС чи ЦНАП на підконтрольній території.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-vnis-zminy-shchodo-dodatkovoho-zakhystu-hromadian-iz-tymchasovo-okupovanykh-terytorii-ta-zon-boiovykh-dii