Фото без опису

Щука звичайна - холоднокровний вид прісноводних хижаків та бажаний трофей рибалок-любителів. Незабаром у цієї риби починається період міграції та нерестова активність, яка розпочинається при температурі води від 3 до 50С

Тож з метою максимального збереження, відновлення та примноження популяції щуки звичайної, відповідно до нових Правил любительського рибальства (додаток 3 частина II п.3) у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки звичайної з 15 лютого до 31 березня 2024 року.

За незаконне добування щуки звичайної передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесеної рибному господарству шкоди. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн (згідно зі змінами до постанови КМУ від 21 листопада 2011 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів»).

Також нагадуємо рибалкам, що триває заборона вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства та дбати про навколишню екосистему. У разі виявлення порушення звертайтесь на «гарячу лінію» патруля (096) 838-25-70 або (0542) 77-17-15.

Більше інформації на телеграмканалі Держрибагентства https://t.me/dargme