Фото без опису

Сумський прикордонний загін Державної прикордонної служби України висловлює глибоку подяку за підтримання взаємодії, інформаційну підтримку та допомогу підрозділам прикордонного загону в умовах війни, розв’язаної російською федерацією проти України. Єдиний спосіб зупинити це жахіття – ПЕРЕМОГТИ! Сумські прикордонники продовжують виконувати обов’язки в нелегких умовах та протидіють зовнішній загрозі. Ми стаємо сильніші кожен день!!!

Державна прикордонна служба України цінує і поважає кожного прикордонника, піклується про особовий склад, вдосконалює систему соціального забезпечення та є соціально відповідальною установою.

Нині, враховуючи виклики сьогодення, професія захисників кордонів набула особливого значення. Охоронці кордону з честю та гідністю виконують завдання із забезпечення надійної охорони та оборони державних рубежів нашої Батьківщини.

24 лютого 2024 року Державною прикордонною службою України організовано та запущено рекрутингову кампанію.

З метою якісного виконання завдань по охороні державного кордону Сумської області прошу Вашого сприяння у вирішенні питання щодо періодичного розміщення і доведення до громадян матеріалів (інформації) доступними вам, можливими способами про можливість проходження військової служби в лавах Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України громадянами України, які готові захистити свою державу, область, родину!

З метою інформування цивільної молоді громади про можливість пов’язати своє життя з військовою службою, стати офіцером в лавах Державної прикордонної служби України та вступити на навчання до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького (м. Хмельницький) у 2024 році, прошу Вас розмістити на дошках оголошень наступну інформацію про умови вступу та навчання в Національній академії ДПСУ та вищих військових навчальних закладів України, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку військових фахівців за державним замовленням Державної прикордонної служби України.

Сподіваємось на позитивне вирішення питання та подальшу успішну співпрацю.

 

З повагою,

Відділ комплектування 5 прикордонного загону!

E-mail: VKomplekt5@dpsu.gov.ua

+38(067) 365 71 35                                       

 


 

МАТЕРІАЛИ:

 

 1. ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАПРОШУЄ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

Умови прийому

 • ​громадянин України віком від 18 до 57 років; наявність повної загальної середньої освіти; придатність до військової служби за станом здоров’я; не мати судимостей.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЗА КОНТРАКТОМ МИ ПРОПОНУЄМО:

 • Можливість проходження військової служби за контрактом в межах Сумської області.
 • Престижну роботу з гарантією гідного та стабільного грошового забезпечення від 21 000 гривень, в тому числі:

Залежно від займаних посад та умов служби – додаткові види грошового забезпечення;

Преміювання за високі показники у службі;

Бойові винагороди у розмірі 30 000 гривень;

Одноразова грошова допомога при укладенні першого контракту;

Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;

Щорічна матеріальна допомога на оздоровлення;

Підйомна допомога для військовослужбовців та членів сім’ї під час переїзду до нового місця служби в інший населений пункт.

 • Соціальні гарантії:

Ви матимете право на різні види відпусток:

щорічну основну відпустку 30 календарних днів;

інші додаткові відпустки згідно чинного законодавства України.

Забезпечення житлом, в іншому разі Служба компенсує кошти за піднайом (найом) або оренду житлових приміщень;

В залежності від займаних посад, умов та місця служби ваш стаж обраховуватиметься у співвідношенні 1:1,5, 1:2, та 1:3;

Забезпечення військовослужбовців за контрактом харчуванням за рахунок держави;

Право на безкоштовне отримання житла;

Право на пенсію при наявності 25 років вислуги.

 • Безкоштовне медичне обслуговування.
 • Можливість кар’єрного зростання.
 • Забезпечення речовим майном.
 • Можливість отримати освіту.
 • Інші соціальні гарантії передбачені законодавством України для військовослужбовців.

ЗАПРОШУЄМО ПРИЄДНАТИСЯ ДО НАШОЇ КОМАНДИ ЗАХИСНИКІВ!

З питань прийому на військову службу за контрактом до лав Державної прикордонної служби України звертатись в м.Суми за

телефоном (067) 365 71 35 (Viber, WhatsApp, Telegram); (095) 780 29 04, (097) 189 10 95;

E-mail: VKomplekt5@dpsu.gov.ua

 

 1. Національна академія Державної прикордонної служби України здійснює підготовку громадян України (віком від 17 років до 30 років, у тому числі тих, яким 17 років виповнюється в рік вступу) для подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу в Державній прикордонній службі України (далі - ДПСУ).  Вступ здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ 2024, 2023, 2022), перевірки рівня їх фізичної підготовленості, які пройшли професійно-психологічний відбір, медичний огляд та відповідають установленим вимогам проходження військової служби. 

Перелік акредитованих спеціальностей (освітніх програм):

Безпека  державного  кордону;

Правоохоронна  діяльність;

Філологія  (спеціалізація 035.041  «Германські мови та літератури»,  (переклад включно)  перша – англійська);

Психологія;

Телекомунікації та радіотехніка;

Організація діяльності  кінологічних підрозділів ДПСУ;

Організація діяльності  інженерно-технічних   підрозділів ДПСУ;

 

Фінансування підготовки здобувачів вищої освіти здійснюється за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням (військових фахівців за схемою підготовки «курсант», слухачів). Громадяни України  мають право безоплатно здобувати вищу освіту в Національній академії на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету. Буклет по спеціальностям курсант держзамовлення НАДПСУ 2024 рік

На сайті Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького в березні 2024 року будуть оприлюднені правила прийому у 2024 році (https://nadpsu.edu.ua/abituriyentu/pravyla-pryjomu/ ). Брошура вступ НАДПСУ держзамовлення 2024 рік.

Для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти (за схемою підготовки «курсант») необхідно звернутися до підрозділу комплектування 5 прикордонного загону (м. Суми, контактні дані:  (067) 365 71 35 (Viber, WhatsApp, Telegram); (095) 780 29 04, (097) 189 10 95;   E-mail: VKomplekt5@dpsu.gov.ua та особисто подати документи з метою формування навчальної справи.

Офіційний веб-сайт Національної академії Держприкордонслуби України: https://nadpsu.edu.ua/.

 1. Набір вступників на навчання до вищих військових навчальних закладів України, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку військових фахівців за державним замовленням Державної прикордонної служби України (далі - ВВНЗ) у 2024 році проводиться до:
 1. Харківського Університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба;
 2. Військового інституту танкових військ  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
 3. Військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

ВВНЗ здійснюють підготовку громадян України (віком від 17 років до 30 років, у тому числі тих, яким 17 років виповнюється в рік вступу) для подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу в Державній прикордонній службі України.  Вступ здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ 2024, 2023, 2022 ), перевірки рівня їх фізичної підготовленості, які пройшли професійно-психологічний відбір, медичний огляд та відповідають установленим вимогам проходження військової служби. 

Фінансування підготовки здобувачів вищої освіти здійснюється за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням (військових фахівців за схемою підготовки «курсант», слухачів). Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту у ВВНЗ на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

Для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра у ВВНЗ на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти (за схемою підготовки «курсант») необхідно звернутися до підрозділу комплектування 5 прикордонного загону (м. Суми, контактні дані:  (067) 365 71 35 (Viber, WhatsApp, Telegram); (095) 780 29 04, (097) 189 10 95; E-mail: VKomplekt5@dpsu.gov.ua та особисто подати документи з метою формування навчальної справи.

 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису