Фото без опису

В Україні презентували мобільний застосунок для людей, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, повідомляє Нацполіція.

Звернення по допомогу у випадку домашнього насильства може бути складним, а інколи стати небезпечним тригером для кривдника.

 Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine спільно із МВС України та Національна поліція України, за підтримки British Embassy Kyiv та першої леді України Олена Зеленська Фонд презентували новий мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, чи перебувають у групі ризику.

Його завдання - полегшити отримання допомоги для жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні порушення (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Концепція застосунку робить його абсолютно непримітним для кривдника. Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток, що дозволяє без остраху встановити та використовувати його у своєму телефоні.

Прихований інтерфейс містить кнопку SOS, через яку можна викликати поліцію. Дзвінок на 102 у цьому випадку не потрібний. Місце перебування постраждалої визначається через геолокацію або зазначену під час реєстрації адресу.

Окрім кнопки виклику, застосунок також містить:

корисну інформацію про ознаки насильства;

можливість перевірити свої стосунки;

план дій для постраждалих та свідків;

мапу інших служб допомоги разом з контактами.

Застосунок функціонує і доступний для завантаження як у Play Market, так і в App Store.

Назва застосунку не розповсюджується з метою безпеки жінок, які будуть ним користуватися. Наразі дізнатися деталі щодо назви застосунку та його встановлення можна зателефонувавши на гарячу лінію 116 123. Надалі МВС та UNFPA Україна планують поширення інформації про застосунок методами та серед тих жінок, які його потребують, з увагою до їхньої безпеки та конфіденційності.