Фото без описуВАЖЛИВО !!!

ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИПЛАТИ І ДОСТАВКИ ПЕНСІЙ

ТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ


 

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України” 


Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату  і доставку пенсій здійснюватиме АТ “Укрпошта”. 

 

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу: 


-   люди з інвалідністю І групи; 

 

- особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду; 

 

-  особи, які досягли 80-річного віку; 

 

-  одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд; 


Особи  з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених. 


Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях  АТ “Укрпошта” або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій. 

 

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.