УВАГА!!!Заборона на вилов раків

Дата: 30.07.2021 14:22

У період з 01 серпня до 30 вересня на водних об’єктах Сумської області триватиме заборона на вилов раків.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Протягом даного періоду раки скидають свій старий твердий панцирний покрив. Під ним утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1-1,5 місяця. Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі.

Нагадуємо, що за вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за частиною 3 статті 85 КУпАП, так і за частиною 4 статті 85 КУпАП. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки за кожного незаконно виловленого рака.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за статтею 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства та даної заборони, просимо повідомляти на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля: (096)838-25-70, (0542)77-90-13.