Свеська громада

Сумська область, Шосткинський район

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА:ЧИ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПРИ ВІДЧУЖЕННІ ДІЛЯНКИ ЮРИДИЧНОЮ ОСОБОЮ?

Дата: 06.09.2021 10:46
Кількість переглядів: 134

У Міністерстві юстиції України відповіли, чи є обов’язковим проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки при відчуженні ділянки юридичною особою.

Так, згідно із Земельним кодексом, експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. При цьому загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема свобода договору. Передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Разом із цим Закон «Про оцінку земель» містить перелік випадків обов’язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок. Зокрема, експертна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у випадках:

  • відчуження та страхування земельних ділянок, що належать до державної або комунальної власності (крім випадку, передбаченого абзацом 7 частини першої статті 13 Закону);
  • передачі в іпотеку земельної ділянки державної чи комунальної власності відповідно до закону;
  • визначення інвестиційного вкладу в реалізацію інвестиційного проєкту на земельні поліпшення;
  • визначення вартості земельних ділянок, що належать до державної або комунальної власності, у разі якщо вони вносяться до статутного фонду господарського товариства;
  • визначення вартості земельних ділянок при реорганізації, банкрутстві або ліквідації господарського товариства (підприємства) з державною часткою чи часткою комунального майна, яке є власником земельної ділянки;
  • виділення або визначення частки держави чи територіальної громади у складі земельних ділянок, що перебувають у спільній власності;
  • визначення розміру майнової шкоди, збитків власникам або землекористувачам у випадках, встановлених законом або договором;
  • рішення суду.

Грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін договору.

Угоди про перехід права власності на земельні ділянки укладаються в письмовій формі та нотаріально посвідчуються. При цьому нотаріусом не вимагається звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка відчужується юридичною особою, якщо інше не встановлено статтею 13 Закону України «Про оцінку земель».

Водночас під час посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості нотаріус перевіряє зміст електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості на достовірність даних про об’єкт нерухомості, унікальний реєстраційний номер та дату формування цієї довідки або реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального реєстраційного номера, а також звіряє інформацію про суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача) та ринкову вартість об’єкта нерухомості, які містяться у звіті про оцінку, з даними Єдиної бази.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь