Фото без опису

За сто днів після відкриття ринку землі в Україні середня вартість гектара зросла вдвічі. Якщо ще в липні ціна становила в середньому 22 тисячі, то зараз – 44 тисячі гривень

За словами міністра аграрної політики Романа ЛЕЩЕНКА, зростання цін на ділянки сільськогосподарського призначення триватиме. Вартість щороку буде збільшуватися на 7 – 10%.

«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях с/г призначення, то середня вартість за 1 г станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного с/г виробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тисячі, у другому – 33 тисячі. Ціна в понад 40 тисяч гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно. У цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення», – зазначив Роман Лещенко.

Станом на 13 жовтня було укладено 29,5 тис. угод про купівлю-продаж землі. Загальна площа проданих ділянок становить 73,5 гектара. Таким чином, середня площа ділянки становить 2,5 гектара.

Найбільш активно землю продають у Харківській (2429 угод), Полтавській (2407 угод), Київській (2398) областях. Найменш активно наразі ринок землі функціює у Луганській, Донецькій та Одеській областях.

Нагадаємо, більш повні дані про ціни купівлі-продажу паїв за всіма видами операцій можна переглянути у онлайн-карті сільськогосподарських земель України, яку запустив 1 липня 2021року і щоденно оновлює (на базі даних Держгеокадастру) AgroPolit.com.

За матеріалами: https://www.seeds.org.ua/u-dva-razi-zrosli-cini-na-zemlyu-v-ukraini/https://agropolit.com/news/22129-ozvucheno-rezultati-roboti-rinku-zemli-za-pershi-100-dniv