За дорученням керівника Сумської обласної військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО з представниками Програми зустрівся заступник керівника Олег КОВАЛЬ

Між Всесвітньою Продуктовою Програмою ООН та Сумською ОВА ще в травні був підписаний договір про забезпечення продуктами населення області.

Згідно з цим договором, Сумщина у травні-червні отримала 200 тонн гороху і 600 тонн муки.

Ці продукти через районні гуманітарні штаби завозяться у громади й передаються визначеним категоріям населення:

• люди похилого віку 60+,
  •  діти з інвалідністю,
  • діти-сироти/ діти у прийомних домах,
  • люди з інвалідністю/хронічним захворюванням,
  • домогосподарства, очолювані людьми похилого віку,
  • малозабезпечені домогосподарства з людьми похилого віку (<2589 грн. на члена домогосподарства),
  • домогосподарства з дітьми,
  • неповні (очолювані одним з батьків) домогосподарства з дітьми,
  • малозабезпечені домогосподарства з дитиною/дітьми (<2589 грн. на члена домогосподарства).

У серпні договір із Всесвітньою Продовольчою Програмою був продовжений до кінця року й наразі ми отримуємо 1200 т рису, 74 т олії й 320 т гороху. А у жовтні плануються поставки ще борошна й олії.

Крім продуктів, Програма допомагає вищезазначеним верствам населення і грошовою допомогою. Щоб її отримати, жителям Сумщини необхідно пройти реєстрацію на сайті «е-Допомога»: https://aid.edopomoga.gov.ua.

Як повідомив Олегу Ковалю Представник Всесвітньої Продовольчої програми Андрій ЄВДОЩЕНКО, наразі розпочинається планування наступного року.

Програма продовжить допомагати жителям Сумщини, адже область є прикордонною з країною-агресором і у прикордонні тривають обстріли мирного населення.

Учасники зустрічі вирішили, що у пріоритеті надання продуктів харчування − громади, що знаходяться під обстрілом. Адже в цих громадах практично не працюють магазини. Тому продукти для них життєво важливі.

А для інших визначених категорій кращою буде грошова допомога. Адже це не просто кошти для конкретних сімей, ще кошти для підтримки економіки Сумщини.

«Дякую Всесвітній Продовольчій Програмі за суттєву підтримку жителів Сумщини в умовах війни», − підкреслив у кінці зустрічі Олег Коваль.