За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, діє Програма розвитку агропро-мислового комплексу Сумської області на період до 2027 року (затверджена рішенням Сумської обласної ради від 23.07.2021, зі змінами)

Напрями підтримки за програмою:

1. Часткове відшкодування вартості закупленої сперми бугаїв-плідників для штучного осіменіння маточного пого-лів’я корів лебединської, української бурої і симентальської молочної порід.

Отримувачі фінансової підтримки – суб’єкти господа-рювання агропромислового комплексу – юридичні особи, які є суб’єктами племінної справи у тваринництві та яким у встановленому порядку присвоєно відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві (племінний завод, племінний репродуктор, генофондне господарство, селекційний центр, підприємство (об’єднання) з племінної справи), за сперму бугаїв швіцької та симентальської породи великої рогатої худоби (за умови внесення плідників до каталогу бугаїв молочних, м’ясо-молочних порід), придбану для відтворення поголів’я, без попередньої доплати або часткового відшкодування з державного бюджету.

Розмір фінансової підтримки: часткове відшкодування здійснюється суб’єктам господарювання за закуплену в період з 01 вересня попереднього року до 31 серпня поточного року ідентифіковану сперму бугаїв-плідників для штучного осіменіння маточного поголів’я корів лебединської, української бурої та симентальської молочної порід у розмірі 80% вартості однієї дози (без урахування сум податку на додану вартість), але не більше, ніж 200 гривень за одну дозу з розрахунку не більше двох доз на одну голову власного маточного поголів’я.

Загальна сума фінансової підтримки – 0,4 млн гривень.

2. Часткове відшкодування вартості установки індиві-дуального доїння (доїльний апарат), обладнання для охолодження молока (охолоджувач молока) вітчизняного виробництва робочим обʼємом до 2000 літрів.

Отримувачі фінансової підтримки: суб’єкти господарювання – фермерські господарства, сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи, за умови утримання ними у своєму господарстві не менш як п’ятьох ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів (телиць, нетелей), у розмірі 80% вартості придбаного у період
з 01 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року для власного користування обладнання вітчизняного виробництва без урахування сум податку на додану вартість.

Розмір фінансової підтримки: часткове відшкодування здійснюється суб’єктам господарювання не більше як:

за установку індивідуального доїння (доїльний апарат) –20 тис. гривень;

за обладнання для охолодження молока (охолоджувач молока) робочим об’ємом до 2000 літрів включно –250 тис. гривень.

Загальна сума фінансової підтримки – 1,6 млн гривень.

3. Спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Отримувачі фінансової підтримки: фізичні особи та суб’єкти господарювання, які зареєстровані та фактично проживають/здійснюють господарську діяльність на територіях Сумської області, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, та мають у власності від 3 до 250 голів великої рогатої худоби (корів).

Розмір фінансової підтримки: спеціальна дотація надається
у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше
530000 гривень для одного отримувача.

Загальна сума фінансової підтримки – 5 млн гривень.

4. Часткова компенсація вартості об’єкта з переробки молока.

Отримувачі фінансової підтримки: комунальні підприємства сільських, селищних, міських рад.

Розмір фінансової підтримки: часткова компенсація надається на створення приміщення, придбання технологічного обладнання, меблів та інвентарю у вітчизняних виробників та/або їх дилерів для власного користування у розмірі 80% проєктної вартості об’єкта з переробки молока без урахування сум податку на додану вартість, але не більше 3000000 гривень. Часткова компенсація спрямовується у вигляді субвенції сільським, селищним, міським радам.

Загальна сума фінансової підтримки – 3 млн гривень.

Посилання на сайт, де розміщена детальна інформація щодо програми: https://is.gd/zxfWEH