Фото без опису

За ініціативи Міністерства соціальної політики України проведено координаційну нараду з обласними та Київською міською військовими адміністраціями щодо створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Ця ініціатива може бути реалізована цьогоріч шляхом субвенції з держказни місцевим бюджетам. Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 175,4 млн гривень.

У нараді взяли участь представники фінансового департаменту Мінсоцполітики, Національної соціальної сервісної служби України та структурних підрозділів, до компетенції яких належать питання щодо запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі обласних та Київської міської військових адміністрацій. Учасники обговорили питання щодо особливостей Порядку та умов реалізації субвенції в поточному році  та ризиків, які можуть виникати на тлі війни.

Розширення мережі таких спеціалізованих служб – один із пріоритетних напрямів роботи Мінсоцполітики. Реалізація цієї ініціативи дасть можливість охопити якісними, доступними та своєчасними соціальними послугами людей, які опинилася в кризі,  в тому числі серед внутрішньо переміщених осіб: забезпечити безпечне тимчасове цілодобове перебування, надання психологічних, соціально-побутових, медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до людини.

Користуючись державною субвенцією місцеві органи виконавчої влади зможуть створити притулки, денні центри, консультативні служби, які надаватимуть послуги людям, які постраждали від домашнього насильства та допомагатимуть їм повернулася до повноцінного життя.

Нагадаємо, завдяки субвенції, яка реалізовувалась у 2021 році, 124 громади отримали кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, зокрема – притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках.

Загалом на території України завдяки реалізації субвенції створено 30 нових притулків, 38 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб, придбано 40 автомобілів (із 41 запланованого) для мобільних бригад, які діють при притулках та покращено рівень надання соціальних послуг у 16 наявних притулках.

За матеріалами: https://www.msp.gov.ua/news/22887.html