Відповідне рішення ухвалено за підсумками роботи Штабу з організації розмінування (очищення від вибухонебезпечних предметів) деокупованих територій Сумської області.

«Рекомендуємо жителям Сумщини утриматися від відвідування кладовищ у прикордонні – у 5-10 кілометрів від державного кордону. Адже це може бути небезпечно. Знаємо, що у ворога немає нічого святого. Тому можуть бути обстріли, провокації з боку ДРГ і навіть замінування території», – підкреслив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.

Крім того, рятувальники нагадують про правила поводження на території, де можуть бути вибухово-небезпечні предмети. У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою слід:

- негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;

- не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;

- припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

- не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

- дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Будьте уважні та обережні у ці поминальні дні! Бережіть себе та своїх рідних!