Дані щодо ситуації з COVID-19 на території Свеської селищної ради

За данними завідувача структурним підрозділом КНП "Ямпільська лікарня" АЗПСМ смт. Свеса О. В. Сенченко станом на 30.04.2021 року у мешканців Свеської ТГ, які звернулись за медичною допомогою в АЗПСМ смт. Свеса діагностовано - 0 нових випадків ГРЗ (одужало - 4) , захворіло на Covid 19 - 3 випадки (одужало - 2), активних випадків захворювань на коронавірусну хворобу - 8.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ З COVID-19 В ЯМПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

За оперативною інформацією щодо ситуації з COVID-19 в Ямпільському районі наданою завідувачем Державної установи "Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Камчатною Г. П. всього підтверджених випадків захворювання на COVID-19  по нижчевказаних ОТГ    - 1011 , з них 948 осіб одужали, 44 осіб продовжують хворіти,     19 осіб  померли.

Проведено засідання виконавчого комітету Свеської селищної ради

Під головуванням  Свeського  сeлищного  голови  Сeргія КИРКАЧА 27 квітня 2021 року проведено засідання виконавчого комітeту сeлищної ради.   Під час засідання членами виконавчого комітету було розглянуто та прийнято такі питання: - Про стан розгляду звернень громадян, які надійшли до селищної ради за І квартал 2021 року; - Про затвердження Положення про порядок видачи довідок виконавчим комітетом Свеської селищної ради; - Про виконання селищного бюджету за І квартал 2021 року. - Про погодження скоригованого тарифу з ПДВ на послуги з водопостачання приватного сектору масиву "Першотравневий" в смт Свеса; - Про погодження скоригованих тарифів з ПДВ на послуги з водопостачання для населення приватного сектору, бюджетних організацій, інших споживачів та мешканців будинків №27 та №27а по вул. Грушевського в смт Свеса; - Про Програму оздоровлення та відпочинку дітей Свеської селищної ради на 2021 рік; - Про надання щорічної одноразової матеріальної допомоги до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії; - Про надання щорічної грошової допомоги до Дня Перемоги; - Про надання одноразової матеріальної допомоги на лікування в зв’язку з тяжкою або тривалою хворобою; - Про надання одноразової матеріальної допомоги на лікування в зв’язку з онкологічним захворюванням та ін.

Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

      26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусії припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужниий циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!

  ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!      Щорічно, в сухі осінні дні, з приходом теплої весни або під час жнив, на полях і сіножатях, на пагорбах і схилах, болотах і заплавах, навіть у заповідних зонах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», що знищують на своєму шляху все те, що може горіти. Шкода, але горе-палії, які прагнуть спалити суху траву, або ж не усвідомлюють усієї небезпеки, до якої можуть призвести ці джерела вогню, або просто ігнорують вимоги пожежної безпеки.      Насамперед, при випалюванні сухої рослинності обгорають коріння багаторічних трав, паростки дерев і насіння; гинуть комахи та інші дрібні тваринки, які живуть у верхніх шарах ґрунту. Найгірше те, що при весняному спалюванні трави нищаться ранньоквітучі рослини (первоцвіти), багато з яких занесені до «Червоної книги».      Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Згідно з чинним законодавством, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян – 4590 грн, для посадових осіб – 15300 грн. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі  (ч. 2 ст. 77 КУ пАП): для громадян – до 15300 грн., для посадових осіб – 18360 грн. За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною іншою природною рослинністю, її залишками опалого листя на землях  сільськогосподарського призначення, у смугах  відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунтках (ч. 2 ст. 77-1 КУ пАП): для громадян – до 6120 грн., для посадових осіб – до 20400 грн. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ч. 2 ст. 77-1 КУ пАП): для громадян – до 12240 грн., а для посадових осіб – до 30600 грн.         У зв’язку з вищезазначеним, Свеська селищна рада звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.