ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!      Щорічно, в сухі осінні дні, з приходом теплої весни або під час жнив, на полях і сіножатях, на пагорбах і схилах, болотах і заплавах, навіть у заповідних зонах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», що знищують на своєму шляху все те, що може горіти. Шкода, але горе-палії, які прагнуть спалити суху траву, або ж не усвідомлюють усієї небезпеки, до якої можуть призвести ці джерела вогню, або просто ігнорують вимоги пожежної безпеки.      Насамперед, при випалюванні сухої рослинності обгорають коріння багаторічних трав, паростки дерев і насіння; гинуть комахи та інші дрібні тваринки, які живуть у верхніх шарах ґрунту. Найгірше те, що при весняному спалюванні трави нищаться ранньоквітучі рослини (первоцвіти), багато з яких занесені до «Червоної книги».      Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Згідно з чинним законодавством, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян – 4590 грн, для посадових осіб – 15300 грн. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі  (ч. 2 ст. 77 КУ пАП): для громадян – до 15300 грн., для посадових осіб – 18360 грн. За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною іншою природною рослинністю, її залишками опалого листя на землях  сільськогосподарського призначення, у смугах  відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунтках (ч. 2 ст. 77-1 КУ пАП): для громадян – до 6120 грн., для посадових осіб – до 20400 грн. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ч. 2 ст. 77-1 КУ пАП): для громадян – до 12240 грн., а для посадових осіб – до 30600 грн.         У зв’язку з вищезазначеним, Свеська селищна рада звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Дані щодо ситуації з COVID-19 на території Свеської селищної ради

За данними завідувача структурним підрозділом КНП "Ямпільська лікарня" АЗПСМ смт. Свеса О. В. Сенченко станом на 21.04.2021 року у мешканців Свеської ТГ, які звернулись за медичною допомогою в АЗПСМ смт. Свеса діагностовано - 8 новий випадків ГРЗ (одужало - 2) , захворіло на Covid 19 - 0 випадків (одужало - 2), активних випадків захворювань на коронавірусну хворобу - 8.

Дані щодо ситуації з COVID-19 на території Свеської селищної ради

За данними завідувача структурним підрозділом КНП "Ямпільська лікарня" АЗПСМ смт. Свеса О. В. Сенченко станом на 19.04.2021 року у мешканців Свеської ТГ, які звернулись за медичною допомогою в АЗПСМ смт. Свеса діагностовано - 9 новий випадок ГРЗ (одужало - 4) , захворіло на Covid 19 - 0 випадків (одужало - 3), активних випадків захворювань на коронавірусну хворобу - 10.

ВІДБУЛАСЯ 9 СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ СВЕСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

15 квітня 2021 року під головуванням  Свеського селищного голови Сергія Киркача відбулася 9 сесія восьмого скликання Свеської селищної ради.         Депутатами селищної ради було розглянуто низку питань, серед яких: - Про внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту Свеської селищної ради 2021-2022 роки; - Про внесення змін до Програми «Культура та мистецтво Свеської селищної ради» на 2021-2022роки; - Про затвердження Програми змагань обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games» на 2021 рік; - Про затвердження Положення про громадські слухання на території Свеської селищної територіальної громади; - Про прийняття майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Шосткинського району у комунальну власність Свеської селищної територіальної громади; - Про створення комунальної установи «Цент надання соціальних послуг» Свеської селищної ради Шосткинського району Сумської області; - Про внесення змін до Програми соціального захисту та соціального забезпечення населення на території Свеської селищної ради на 2021-2022 роки; - Про внесення змін до Програми благоустрою Свеської селищної ради на 2021 - 2022 роки; - Про звернення депутатів Свеської селищної ради до голови Сумської обласної державної адміністрації Хоми В.В. щодо відновлення дорожнього покриття на обласних автомобільних дорогах місцевого значення; - Про проведення земельних торгів у формі аукціону  та ін.

Дані щодо ситуації з COVID-19 на території Свеської селищної ради

За данними завідувача структурним підрозділом КНП "Ямпільська лікарня" АЗПСМ смт. Свеса О. В. Сенченко станом на 16.04.2021 року у мешканців Свеської ТГ, які звернулись за медичною допомогою в АЗПСМ смт. Свеса діагностовано - 7 новий випадок ГРЗ (одужало - 3) , захворіло на Covid 19 - 1 випадок (одужало - 2), активних випадків захворювань на коронавірусну хворобу - 13.